Zestaw czujników systemów elektronicznych pojazdu

Numer katalogowy 1 503
W ramach projektu „Doskonalenie podstaw programowych kluczem do modernizacji kształcenia zawodowego” stanowisko demonstracyjne Zestaw czujników systemów elektronicznych pojazdu, zostało wskazane na liście
Rekomendowanego wyposażenia pracowni i warsztatów szkolnych -
- Pracownia mechatroniki pojazdowej
                         UWAGA : z dniem 31.12.2021 r artykuł zostaje wycofany z bieżącej oferty .

W zamian firma proponuje indywidualnie skonfigurowany pod życzenie klienta zestaw panelowy składający się z wybranego stelaża i zestawu paneli obejmującego elementy sensoryki , aktoryki i układów zapłonowych . 
Firma oferuje pomoc w optymalnyn doborze elementów zestawu .


ZASTOSOWANIE

Stanowisko przeznaczone jest do prac laboratoryjnych mających na celu zebranie charakterystyk z różnorodnych czujników stosowanych w elektronicznych systemach zapłonowych i benzynowych systemach wtrysku i ich wzajemne porównanie.

MOŻLIWOŚCI

Stanowisko umożliwia demonstrowanie momentu wystąpienia iskry zależnie od biegunowości sygnału przez wykorzystanie efektu stroboskopowego z użyciem typowej samochodowej lampy stroboskopowej.

Pomiary parametrów czujników ciśnienia bezwzględnego.

Pomiary parametrów czujników położenia wału korbowego silnika.

Pomiary czujników liniowych i kątowych przemieszczeń, czujnika spalania stukowego, czujników prędkości pojazdów.

Woltomierz stanowiska umożliwia sprawdzenie prawidłowości napięcia zasilania, napięcia 5V stabilizowanego oraz pomiar zmian parametrów wyjściowych czujników napięciowych

W celu uzyskania większej dokładności pomiarów możliwe jest wykonywanie ich za pomocą dokładnej aparatury pomiarowej bezpośrednio na zaciskach pomiarowych każdego czujnika.

Manowakuometr włączony w obwód powietrzny czujników ciśnienia bezwzględnego umożliwia pomiary tego parametru, a wymuszenie jego zmian możliwe jest np. za pomocą pompki MITYWAC, używanej dla typowych zastosowań warsztatowych.


BUDOWA

Stanowisko wykonano w formie zamkniętego kasetonu z profili aluminiowych i płyty z tworzywa sztucznego. Zabudowane jest na ruchomej ramie wsporczej wykonanej z profili stalowych. Całość konstrukcji metalowej pokryta jest farbą proszkową dla zapewnienia estetyki i trwałości powłok lakierniczych.

DANE  TECHNICZNE

Max. pobór mocy

200 W

 

 

Napięcie zasilania

230V/50Hz

 

 

Wymiary

 

Szerokość:

1000 mm

Długość:

500 mm

Wysokość:

1780 mm

Waga

 

50 kg

 

 

 

Szczegółowe informacje, na temat produktu, można uzyskać kontaktując się bezpośrednio z nami.