Mechatronika na Dniach Przytocznej; regaty i Święto PomidoraTegoroczne Dni Przytocznej – Święto Pomidora trwały od 30 – 31.08.2019. Była to szczególna impreza, gdyż Święto Pomidora zorganizowano już po raz trzynasty. Organizatorzy zadbali o atrakcyjny program artystyczny, który przyczynił się do dużego zainteresowania społeczności lokalnej jak gości spoza województwa lubuskiego.
W programie nie zabrakło również słynnej bitwy na pomidory !

Firma Mechatronika po raz kolejny skorzystała z zaproszenia Wójta Gminy Przytoczna Bartłomieja Kucharyka, startując w towarzyszących temu wydarzeniu regatach o Puchar Wójta Gminy Przytoczna. Perfekcyjne przygotowanie jachtów, wcześniejsza zaprawa reprezentacji firmy na jeziorze Kierskim jak również sprzyjające wiatry i dobra atmosfera pozwoliły nam zająć drugą ( jacht „INA” ) i IV lokatę (jacht „Hazard”) w zawodach.


Imprezę zakończyliśmy wspólnym posiłkiem, korzystając z zaproszenia organizatorów na domowy bigos i chleb na zakwasie ( którego na próżno szukać w Biedro…. ! ). Tym samym starczyło nam sił aby wejść na pudło, odbierając zasłużone nagrody, które zajęły poczytne miejsce w firmowej gablotce.

Liczymy, że duchem sportowej rywalizacji uda nam się zarazić pozostałych kolegów i koleżanki, wystawiając kolejne załogi w przyszłorocznej edycji regat.